Ciche I Zielone Osiedla

Ciche I Zielone Osiedla

W 2002 r. rozpoczęła się sprzedaż działek na nowej części przyszłego osiedla i w ciągu kilku miesięcy wszystkie działki zostały kupione. Zauważa on iż tanie linie lotnicze bardzo dużo wydają w tymże celu na reklamy. Oferujemy: budowa sieci LAN oraz WIFI, okablowanie strukturalne, obsługa informatyczna firm, outsourcing IT, helpdesk, konfiguracja sprzętu, odzyskiwanie danych, projektowanie stron. Nowe mieszkania Osiedla Hokejowa 2, to doskonale zaprojektowane cztery kąty dla osób poszukujących nowego lokum. Dodatkowo z osiedla kursują bezpośrednie połączenia autobusowe do Gd-Wrzeszcza oraz na plażę w Jelitkowie.

Część handlowo-usługowa osiedla skupiona została w Pasażu di Trevi – sieci prestiżowych lokali usługowych usytuowanych od strony ulicy Tarnogajskiej. Krytykują wielką płytę za rzekomą brzydotę, a przecież urodzie osiedla decyduje też zieleń. Architekci z poprzedniego ustroju nie przeliczali każdego metra na złotówki, więc ich osiedla nie są bardzo ciasne. Osiedla z wielkiej płyty częściej były planowane całościowo, z uwzględnieniem szkół, przedszkoli, przychodni, placów zabaw, boisk i parków. Dramat, chyba bym nie potrafiła trafić do własnego domu.

Zdarzało mi się zapędzić na nowe osiedla i a single zupełnie nie miały klimatu. A osiedla nowych domków wyglądały jeszcze koszmarniej: całe ulice identycznych domów, w identycznym kolorze, z identycznymi płotkami. Na granicy osiedla musiałby być przeładunek na wózki towarowe, rowery z przyczepkami, itp. Zakupy przecież można wpakować samemu w supermarketowy wózek i dojechać z nimi do domu.

Skuteczna wentylacja mechaniczna zapewnia ciągłą obecność w domu świeżego powietrza bez konieczności aktywnego przewietrzania. Przebywając w domu komfort ten rzeczywiście da się odczuć, odczuje go również nasza kieszeń, gdyż rekuperacja to nie tylko świeże powietrze, ale również redukcja kosztów ogrzewania do 60 %. Jasna kolorystyka elewacji podkreśla klasyczny i stonowany charakter inwestycji oraz jej wyjątkowy klimat. Fontanna stanęła w centralnym punkcie osiedla.

Trzeba jednak pamiętać, że cohousing to nie tylko tanie mieszkania, ale także styl budowania, który jest dokładnie odwrotny niż ten deweloperów. Jednymi z najpopularniejszych ostatnio są tanie loty z Warszawy do Tunisu To oczywiście tylko jedna z wielu propozycji dostania się do Tunezji. Tanie loty z Katowic do Sharm El Sheikh – są jedną z kilku propozycji wylotu z Polski. Innymi miastami, z których możemy wybrać się w podróż do Egiptu są np. Warszawa i Poznań. Rozpoczęła się wówczas budowa najbardziej znanego katowickiego Osiedla Tysiąclecia, które liczy około 38 tysięcy mieszkańców, a także słynnej Superjednostki, w której znajduje się ponad 700 mieszkań. Atutem osiedla jest idealnie rozwinięta infrastruktura społeczna. Nowe osiedla mają wiele zalet.