W Poznaniu Powstanie Osiedle Domów Pasywnych

W Poznaniu Powstanie Osiedle Domów Pasywnych

Kościół stał się ośrodkiem kultury, w świątyniach organizowano nie tylko nabożeństwa, ale także projekcje filmów, wystawy sztuki współczesnej i dyskusje. W niedalekim sąsiedztwie planowanego osiedla znajdują się tereny zielone Rezerwatów Żurawiniec i Meteoryt Morasko. W trakcie jej szukania należałoby odwiedzić stronę Na pewno wypatrzy się tam nie tylko specjalistów z kolosalnym doświadczeniem, ale i atrakcyjną technikę, z racji której budowa domu będzie szybsza i tańsza. Wystarczy przewertować zakładkę z galerią wykonanych domów, żeby przekonać się, iż budowa domów przez firmę Saczel to prawdziwa rewolucja w usługach budowlanych.

Kręgosłupem domu jest rodzaj kolumnady, łączącej wszystkie funkcje, które znajdują się na różnych poziomach i są oddzielone od siebie powycinanymi parawanami ścian. Podobnie do terenu otwartego podeszli autorzy domu w Miami (koncepcję opracował Remment Koolhaas), tworząc podłużne patio z basenem otoczone ścianą. Niezwykle trudno jest trafić na na prawdę tanie mieszkanie we wsi Koziegłowy. Ceny najtańszych lokali to mniej więcej dwieście, trzysta tysięcy zł – co jest wiele większą stawką aniżeli ta, za tanie mieszkanie w samym mieście. Jednymi z ciekawszych propozycji są np. tanie loty z Poznania do Casablanki W tym największym mieście w kraju można zwiedzić historyczne centrum oraz Meczet Hassana II. Tanie bilety autokarowe, lotnicze i promowe.

 

Średnia cena metra kwadratowego w Łodzi to 3600 zł. Z kolei w Krakowie koszty budowy domu jednorodzinnego powierzchni 80m2 oszacowano na 300 000 zł, a mieszkania 60 m2 na 250 000. Zł. Przyjmuje się, że samodzielna budowa nieruchomości jest tańsza co najmniej 30 proc. A szkoda, bo zieleń to płuca osiedla.

Kiedy w czerwcu 2010 r. placówka sieci „Dom Książki” została zlikwidowana, wielu mieszkańców naszego osiedla przyjęło to niespodziewane zdarzenie ze smutkiem. Wielokrotnie pisaliśmy sztandarowym projekcie Domu Kultury „Świt” – „ Bródno kocha kino ”, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z Centrum miasta do Twojego osiedla można dojechać już w 15 minut. Okoliczna infrastruktura handlowa pozwala na załatwienie codziennych spraw w bliskiej odległości od osiedla. W bliskości osiedla znajduje się kilkanaście publicznych przychodni zdrowia oraz wiele prywatnych centrów medycznych. Wyjątkowe położenie osiedla umożliwia dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej Radzymina: przedszkoli, szkół, centrum sportowego, urzędów, banków, przychodni, sklepów i rozmaitych punktów usługowych. Niezwykle sporo ofert noclegowych w Pobierowie proponowanych jest bardzo niedaleko plaży, niektóre apartamenty i tanie domki rozmieszczone są na wydmach separujących plaże od miasteczka.

Do obsługi naszych mieszkańców został oddelegowany doświadczony administrator, który pełni codzienne dyżury na terenie osiedla i w biurze administracji firmy Admus przy ul. Wyspowej ten oraz jest dostępny pod telefonem komórkowym i mailem. Osiedla i domy pozostały niedokończone albo niezamieszkane – i do dziś stoją w takim stanie, niszczejąc i powoli się rozsypując. Zapłacił zaliczkę, zanim w ogóle ruszyła budowa osiedla. W ofercie mamy tanie nowe mieszkania zlokalizowane na warszawskim Bemowie.

Zdaniem Sławomira Horbaczewskiego, prezesa spółki Wikana, tanie mieszkania, które sprzedają się najszybciej, jeszcze wiele lat będą stanowiły znaczną część oferty deweloperów. Dlatego w miastach akademickich część deweloperów próbuje budować osiedla dopasowane do tej grupy klientów – dodaje. W opinii Magdaleny Czuryńskiej, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M, która buduje osiedla pod Poznaniem, dzisiejsza sytuacja na rynku nie sprzyja prognozom wysypie tanich mieszkań. Zł. Deweloper buduje osiedla także w Rzeszowie i Krośnie. Jednak coś, co jest tanie nie zawsze (a raczej rzadko) jest dobrej jakości.